Sık Sorulan

SORULAR

EN SIK MERAK EDİLENLER

Aradığım eseri listelerinizde bulamadım?


Bulamadığınız kitabın künye bilgisini sitemiz üzerinde yer alan canlı destek üzerinden ya da iletişim bilgilerimiz üzerinden tarafımıza iletirseniz, 24 saat içinde yanıt verilir.
İngilizce olarak listelerinizde olmayan kitaplarda ne yapabilirim?


Stoklarımızda bulunmayan İngilizce kitaplar için size gönderi süresi 3-60 gün arasında değişmektedir. Bu süre zarfında temin edilemezse bilgi verilir. Talebinizi iletişim sayfamızdan tarafımıza iletirseniz, 24 saat içinde kitabın temini ve fiyatı konusunda yanıt verilir.
Sitenizdeki bilgiler hangi sıklıkta yenileniyor?


Stok bilgileri ve yeni kitap bilgileri 2 günde 1 kez, diğer bilgiler ise haftada bir kez yenilenir.
Türkiyedeki tüm yayınevlerinin kitapları mevcut mu?


Sitemiz, yayınevi ayrımcılığı yapmadan tıbbın ve bilimselliğin gelişmesine hizmet eden eserlerin çoğunu kapsamaktadır. Son on yıldır yayımlanan kitapların %90'ını sitemizde bulmanız mümkündür. Sitemizde yer almayan ve talep edilen tüm kitaplar en kısa sürede tarafımızca temin edilmektedir.
Nasıl sipariş verebilirim?


Her kitabın yanında yer alan sepete ekle simgesini tıklayarak, sipariş verebilirsiniz. Siparişlerinizi alışveriş sepetinizde biriktirebilir, değiştir butonuyla adetlerini değiştirebilirsiniz ya da sil butonuyla bazılarından vazgeçebilirsiniz. Toplam tutar kısmında alışveriş sepetinizdeki son durumu rakam olarak görebilirsiniz. Sepetinizdeki kitaplar kesin sipariş anlamına gelmemektedir. Ancak onayladıklarınızı Satın Al düğmesini tıkladıktan sonra satın alma işlemine başlayabilirsiniz. Teslimat bilgileri kısmını eksiksiz doldurarak eserlerin sağlıklı olarak size ulaşmasını sağlarsınız. Sonra ileri adımını tıklayarak fatura bilgileri kısmına ulaşacaksınız. Buradaki bilgileride doldurmanız gereklidir. Sonra tekrar ileri adımını tıklayarak kredi kartı bilgi ekranına ulaşacaksınız, buradaki güvenlik kodunuz kartın arkasındaki yazılı şifrenin son üç rakamıdır. Ayrıca tüm bu işlemleri tek bir çatı altına toplayıp, kolaylaştırmak isterseniz çok kısa bir sürede sitemizden kendinize bir üyelik oluşturabilir ve böylelikle ödeme bilgileri, adres bilgileri ve sipariş takibinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
Ürün değiştirme ve iade koşulları nelerdir?


Size yanlış ürün gönderilmesi halinde, tarafımıza yanlış gönderilen ürün ulaştırıldığı tarihte size yeni ürününüz gönderilecektir. Size gönderilen üründe herhangi bir sebeple hata, bozulma ya da başka bir eksiklik olması durumunda bu ürünün değiştirilmesini ya da iade edilmesini talep edebilirsiniz. Bu durumda bize hatayı bildirdiğiniz tarihte size yeni ürün gönderilecek ve ek bir kargo ücreti talep edilmeyecektir. Üründeki hatalardan kaynaklanan değiştirme ya da iade istekleri; ürün tüketicinin eline geçtiği tarihten itibaren en geç 7 gün içinde yapılmalıdır. Daha sonraki bir tarihte oluşacak bu tür istekler geçersiz olacaktır. Herhangi bir hata durumu olmadan değiştirme veya iade istemi durumunda ürün "ESSE KİTABEVİ"ne kullanılmamış ve hasarsız olarak geri iade edilmelidir. Eğer alınan ürün başka bir ürünle değiştirilmek isteniyorsa iki ürün arasındaki fiyat farkı tespit edilecek ve iade/ilave fiyat durumu müşteriye bildirilecektir.
Size verdiğim bilgileri bir başkasına veriyor musunuz ve alışveriş güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?


Esse Kitabevi veri tabanındaki hiçbir bilgiyi, hangi amaçla olursa olsun 3. şahıslara devretmemeyi garanti eder. İnternetten yapacağınız alışverişlerde Türkiye ve Dünya’da mevcut en son teknolojik program ve donanımlar kullanılmıştır. Şu ana kadar %100 müşteri memnuniyeti ve 0 hata ile çalışan bir sistemdir.
Siparişleri kaç günde sevk ediyorsunuz?


Siparişlerinizi normal durumlar içerisinde 3-5 gün içinde kargo veya postaya teslim edebiliyoruz.
Banka havalesi yoluyla ödeme yapabilirmiyim?


Sitemizde görüp beğendiğiniz ve satın almayı düşündüğünüz herhangi bir yayını, aşağıda belirtilen banka hesap numaramıza ücretini yatırıp, dekontun altına sadece size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası yazarak, iletişim sayfamızdan bize gönderebilir veya telefon numaramızdan bizimle Whatsapp yolu ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz.